امروز چهارشنبه, 30 بهمن 1398 - Wed 02 19 2020

منو


گر مسلمانی این است که حافظ دارد

  • نوشته شده توسط roze
  • دسته: عقاید
  • بازدید: 5761

اعتقاد به قیامت

بهشت حق است جهنم حق است قیامت حق است حساب و کتاب حق است بنده معتقدم اگر کسی یک ذره قیامت و مرگ و آخرت را قبول بکند همه کارهایش درست می شود. عموم مردم به معاد و قیامت اعتقاد ندارند مگر می شود کسی اعتقاد داشته باشد واین همه ظلم و ربا خواری، این همه منکرات بکند. آدم از یک سربازمی ترسد از حضور یک بچه می ترسد که این بچه می رود ولو می دهد. اعتقاد زبانی همه دارند همه ما می گوییم « اشهد ان لا اله الاالله»زبانی به قیامت معتقدیم این قبول است مسلمان هم هستیم ظاهر مان هم پاک است، اما به قول شاعر:

گر مسلمانی این است که حافظ دارد      وای اگر از پس امروز بود فردایی

یعنی آدم اعتقاد به قیامت دارد واین کارها را می کند. بزرگواری درعراق بود که اواخر عمرش خیلی منقلب شده بود. بدنش لاغر شده بود و همه اش مشغول ذکر و دعا و توبه و استغفاربود. به او گفتم: آقا چه خبر شده است؟ گفت: من تازه گی برایم شک آمده است که انگار خدا هست البته او شکش از همه یقین های ما بالاتراست انگار قیامت هست.

یک بزرگوار دیگری در حالاتش نقل کرده اند وقتی حالش خیلی منقلب شده بود گفته بود من از این مسائل مرگ را قبول کردم یعنی معتقد شدم یک روزی می میرم همین. «وَ أَشْهَدُ أَنَّ الْمَوْتَ حَقٌّ». [2]در زیارت آل یس زیارت امام زمان (عج) در روایت داریم یقینی آمیخته به شک در عالم مثل مرگ نداریم. یعنی در عین حالی که همه می دانند می میرند ولی همه هم می دانند که نمی میرند، ولی اگر کسی واقعا بداند که به چاله قبر می رود و بعدا هم حساب و کتاب دارد واقعا خودش را اصلاح می کند. مگر کسی که بداند به چاله قبر می رود این قدر حرص می زند، این قدر جوش دنیا را می زند، این قدر برای دنیا سکته می کند، این قدر دنیا گولش می زند

افزودن نظر

با ورود به صفحه کاربری خود می توانید از تمامی امکانات سایت استفاده نمائید

ما 29 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم